تحلیلی بر نیایش‌ها و نفرین‌های عاشورایی

دعاهای سیّد شهیدان و یاران او، دایرة المعارفی از باورها، ارزش‌ها و تعالیم دین است و معارف ارزنده‌ای درباره توحید، صفات خداوند، نبوت، امامت، ولایت و معاد و رستاخیز را در خود جای داده است.در عین حال، این مجموعه، راه و رسم مبارزه با دشمن و ابراز بیزاری از دشمنان دین را به ما می‌آموزد. در لابلای این دعاها، افشاگری علیه سیاست امویان، فلسفه و ضرورت قیام علیه آنان، رمزگشایی از هدف‌های نهضت کربلا، پاسخ به شبهه‌ها و ابهام‌های این حرکت الهی و برخی از احکام شریعت مانند نماز و آداب جهاد و مبارزه مشاهده می‌شود.

کتاب «تحلیلی بر نیایش‌ها و نفرین‌های عاشورایی» در دو بخش سامان یافته است: بخش اول با عنوان گزیده‌ای از نیایش‌های امام حسین، حاوی دو فصل است که مناجات‌ها و نیایش‌های امام حسین در فصل اول و نیایش‌های اهل‌بیت و بنی‌هاشم در فصل دوم آمده است. بخش دوم این کتاب با عنوان تحلیلی بر ذکرها و نیایش‌های امام حسین و یاران او در جریان سفر کربلاست که حاوی دَه فصل با عناوین زیر است: شیران روز و راهبان شب، باورها و عقاید، پناه بردن به خدا، بیان خصلت‌های ارزشی و معنوی در دعا، هدف‌ها و آرمان‌ها، نیازها و خواست‌ها، ذکرها و شعارها، شکوه‌ها، احکام سیاسی و عبادی در نیایش امام و یاران، تولی و تبری.

این کتاب در 280 صفحه همراه با یک پرسشنامه در انتهای آن توسط مؤسسه فرهنگی دین‌پژوهی بشرا به چاپ رسیده و هم‌اکنون به قیمت 450,000 ریال به علاقه‌مندان عرضه می‌شود.

کتاب قبلی
ماهیت انسانی قیام امام حسین(ع)
کتاب بعدی
دعا و فرهنگ زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست