تحلیلی بر نیایش‌ها و نفرین‌های عاشورایی

دعاهای سیّد شهیدان و یاران او، دایرة المعارفی از باورها، ارزش‌ها و تعالیم دین است و معارف ارزنده‌ای درباره توحید، صفات خداوند، نبوت، امامت، ولایت و معاد و رستاخیز را در خود جای داده است.در عین حال، این مجموعه، راه و رسم مبارزه با دشمن و ابراز بیزاری از دشمنان دین را به ما می‌آموزد. در لابلای این دعاها، افشاگری علیه سیاست امویان، فلسفه و ضرورت قیام علیه آنان، رمزگشایی از هدف‌های نهضت کربلا، پاسخ به شبهه‌ها و ابهام‌های این حرکت الهی و برخی از احکام شریعت مانند نماز و آداب جهاد و مبارزه مشاهده می‌شود.

کتاب «تحلیلی بر نیایش‌ها و نفرین‌های عاشورایی» در دو بخش سامان یافته است: بخش اول با عنوان گزیده‌ای از نیایش‌های امام حسین، حاوی دو فصل است که مناجات‌ها و نیایش‌های امام حسین در فصل اول و نیایش‌های اهل‌بیت و بنی‌هاشم در فصل دوم آمده است. بخش دوم این کتاب با عنوان تحلیلی بر ذکرها و نیایش‌های امام حسین و یاران او در جریان سفر کربلاست که حاوی دَه فصل با عناوین زیر است: شیران روز و راهبان شب، باورها و عقاید، پناه بردن به خدا، بیان خصلت‌های ارزشی و معنوی در دعا، هدف‌ها و آرمان‌ها، نیازها و خواست‌ها، ذکرها و شعارها، شکوه‌ها، احکام سیاسی و عبادی در نیایش امام و یاران، تولی و تبری.

این کتاب در 280 صفحه همراه با یک پرسشنامه در انتهای آن توسط مؤسسه فرهنگی دین‌پژوهی بشرا به چاپ رسیده و هم‌اکنون به قیمت 450,000 ریال به علاقه‌مندان عرضه می‌شود.

کتاب قبلی
ماهیت انسانی قیام امام حسین(ع)
کتاب بعدی
دعا و فرهنگ زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست