فصلنامه «حیات معنوی» ـ 6

چکیده
ششمین شماره فصلنامه «حیات معنوی» به صاحب امتیازی مؤسّسۀ فرهنگی دین‌پژوهی بُشرا، به موضوع اخلاق تفسیر اختصاص یافته است. در این مجموعه موضوع اخلاق تفسیر از جوانب و منظرهای مختلف مورد بررسی قرار گرفته است. توجه به تفسیر به‌مثابه فرایندی ارتباطی و نسبت آن با سه مؤلفه اصلی کنش ارتباطی یعنی «پیام‌دهنده»، «پیام» و «گیرنده پیام»، که در مقاله‌های این مجموعه مطرح شده است، می‌تواند الگویی مناسب برای تبیین ضابطه‌مند موضوع و مسائل اخلاق تفسیر پیشنهاد دهد. همچنین توجه به اخلاق تفسیر به مثابه اخلاقی کاربردی در ارزیابی اخلاقی تفاسیر و نیز دقت‌اندیشی‌های ژرف و بعضاً جدید در باب مسائل مختلف اخلاق تفسیر از دیگر ویژگی‌های مجموعه حاضر است. این مجله در 6 بخش سامان یافته است؛ سرمقاله، مقالات (شامل 7 مقاله)، گفت‌وگو، اقتراح و معرّفی و نقد کتاب که در 172 صفحه چاپ و منتشر شده است.

ششمین شماره فصلنامه «حیات معنوی» به صاحب امتیازی مؤسّسۀ فرهنگی دین‌پژوهی بُشرا، به موضوع اخلاق تفسیر اختصاص یافته است. در این مجموعه موضوع اخلاق تفسیر از جوانب و منظرهای مختلف مورد بررسی قرار گرفته است. توجه به تفسیر به‌مثابه فرایندی ارتباطی و نسبت آن با سه مؤلفه اصلی کنش ارتباطی یعنی «پیام‌دهنده»، «پیام» و «گیرنده پیام»، که در مقاله‌های این مجموعه مطرح شده است، می‌تواند الگویی مناسب برای تبیین ضابطه‌مند موضوع و مسائل اخلاق تفسیر پیشنهاد دهد.

همچنین توجه به اخلاق تفسیر به مثابه اخلاقی کاربردی در ارزیابی اخلاقی تفاسیر و نیز دقت‌اندیشی‌های ژرف و بعضاً جدید در باب مسائل مختلف اخلاق تفسیر از دیگر ویژگی‌های مجموعه حاضر است.

این مجله در 6 بخش سامان یافته است؛ سرمقاله، مقالات (شامل 7 مقاله)، گفت‌وگو، اقتراح و معرّفی و نقد کتاب که در 172 صفحه چاپ و منتشر شده است.

پیشنهاد مطالب دیگر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست